KONST / Litografier / Färglitografi 12872412
*
nr 1287 2412
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 11/200, CGK. Motivet: 60x45 cm
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2019
kl 18:28:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 12:29:10
1
800 kr
11/11 11:37:34
2
800 kr
11/11 11:37:34
1
800 kr (Budbetjänt)
11/11 15:37:44
2
900 kr
11/11 16:38:10
1
1.000 kr
11/11 16:40:21
2
1.200 kr
11/11 17:06:24
1
1.200 kr
11/11 17:06:24
2
1.200 kr (Budbetjänt)
11/11 17:06:41
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om C Göran Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c göran karlsson cgk färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
*
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om C Göran Karlsson
nr 1287 2412
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 11/200, CGK. Motivet: 60x45 cm
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 12:29:10 | 1 | 800 kr |
11/11 11:37:34 | 2 | 800 kr |
11/11 11:37:34 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
11/11 15:37:44 | 2 | 900 kr |
11/11 16:38:10 | 1 | 1.000 kr |
11/11 16:40:21 | 2 | 1.200 kr |
11/11 17:06:24 | 1 | 1.200 kr |
11/11 17:06:24 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
11/11 17:06:41 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
C Göran Karlsson
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om C Göran Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: c göran karlsson cgk färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01